«Powrót

Podsumowanie Akcji PIT w galeriach handlowych

Podsumowanie Akcji PIT w galeriach handlowych

Podsumowanie Akcji PIT w galeriach handlowych

Zdjęcie przedstawia ludzi siedzących na krzesełkach w holu galerii handlowej czekających w kolejce, aby uzyskać pomoc u specjalistów przy wysyłce zeznania podatkowego.
Zdjęcie przedstawia specjalistów z pomorskiej Krajowej Administracji Skarbowej w Gdańsku, którzy pomagają przy rozliczaniu zeznań podatkowych. Punkt zeznań znajduje się w holu galerii handlowej.
Zdjęcie przedstawia tłum osób czekających w kolejce w galerii handlowej, aby uzyskać pomoc od specjalistów w zakresie wysłania e-deklaracji drogą elektroniczną
Zdjęcie przedstawia ludzi czekających w kolejce do specjalistów (pracowników Izby Administracji Skarbowej w Gdańsku), aby pomogli w wypełnieniu i wysłaniu zeznania podatkowego.
Zdjęcie przedstawia podatników , którzy korzystają w galerii handlowej z pomocy specjalistów, aby wysłać e-deklarację drogą elektroniczną

Wysłaliśmy ponad pół tysiąca e-PITów podczas tegorocznej Akcji PIT w galeriach handlowych.

6 i 7 kwietnia 2018 r. miała miejsce  ogólnopolska akcja „Szybki PIT w galerii handlowej". Pracownicy Izby Administracji Skarbowej w Gdańsku i urzędów skarbowych woj. pomorskiego pełnili dyżur w centrach handlowych w Gdańsku, Kwidzynie, Malborku, Tczewie i Słupsku.

W specjalnie zorganizowanych punktach w godz. od 12.00 do 20.00 eksperci podatkowi udzielali szczegółowych informacji na temat rozliczenia podatku dochodowego, wyjaśniali ewentualne wątpliwości związane z wypełnieniem zeznania podatkowego czy korzystaniem z ulg podatkowych i odliczeń. Pracownicy pomorskiej KAS nie tylko pomagali wypełniać zeznania podatkowe, lecz także umożliwiali ich bezpośrednią elektroniczną wysyłkę za pomocą systemu e-deklaracje. Podatnicy, którzy zdecydowali się na taką pomoc, otrzymywali na miejscu urzędowe potwierdzenie odbioru zeznania (UPO).

Akcja cieszyła się ogromnym zainteresowaniem podatników. Podczas tych dwóch dni wysłano prawie pół tysiąca ePITów w sześciu centrach handlowych.

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w kampanię informacyjną przyczyniając się do popularyzacji wysyłania deklaracji drogą elektroniczną w sposób szybki, łatwy i bezpieczny.

 

Rejestr zmian