«Powrót

„Pomoc dla poszkodowanych w wyniku działania silnych wiatrów, intensywnych opadów atmosferycznych lub wyładowań atmosferycznych, które miały miejsce w sierpniu 2017r.”

„Pomoc dla poszkodowanych w wyniku działania silnych wiatrów, intensywnych opadów atmosferycznych lub wyładowań atmosferycznych, które miały miejsce w sierpniu 2017r.”

„Pomoc dla poszkodowanych w wyniku działania silnych wiatrów, intensywnych opadów atmosferycznych lub wyładowań atmosferycznych, które miały miejsce w sierpniu 2017r.”

 Dyrektor Izby Administracji Skarbowej w Gdańsku informuje, że w urzędach skarbowych woj. pomorskiego powołano stałych koordynatorów którzy maja za zadanie udzielania pomocy podatkowej osobom poszkodowanym w wyniku działania silnych wiatrów, intensywnych opadów atmosferycznych lub wyładowań atmosferycznych, które miały miejsce w sierpniu 2017r.  Powyższe wynika z faktu, iż proces usuwania skutków nawałnic będzie miał charakter długotrwały, stąd działania urzędów skarbowych w tym zakresie będą prowadzone tak długo, jak będą występować potrzeby w tym zakresie.

Udzielana pomoc dotyczyć będzie kwestii podatkowych związanych z otrzymywaną przez poszkodowanych pomocą materialną (np. w formie darowizn) i polegać na udzielaniu pełnej i wyczerpującej informacji w tym zakresie, w tym również w zakresie wypełniania formularzy podatkowych, szczególnie zaś w związku z rozporządzeniem Ministra Rozwoju i Finansów z dnia 23 sierpnia 2017 r. w sprawie zaniechania poboru podatku od spadków i darowizn od niektórych podatników (Dz. U. z 2017 r., poz. 1574) – dalej: rozporządzenie w sprawie zaniechania poboru.

Poniżej przedstawiamy dane kontaktowe powołanych wyżej koordynatorów, w podziale na poszczególne urzędy skarbowe woj. pomorskiego, mając na uwadze fakt, iż osoby poszkodowane mogą mieć dla celów podatkowych inne aniżeli odpowiadające miejscu poniesienia szkody, miejsce zamieszkania.
 

L.p.

Nr US

Jednostka organizacyjna

Imię i nazwisko osoby kontaktowej

adres e-mail

tel. kontaktowy

1

2202

US w Bytowie

Anita Wolska

anita.wolska@pm.mofnet.gov.pl

59 822 78 13

2

2203

US w Chojnicach

Elżbieta Skajewska

Janina Binka

elzbieta.skajewska@pm.mofnet.gov.pl

janina.binka@pm.mofnet.gov.pl

52 396 54 06

52 396 54 68

3

2204

US w Człuchowie

Joanna Gibczyńska

joanna.gibczynska@pm.mofnet.gov.pl

59 834 79 04

4

2205

I US w Gdańsku

Jolanta Goluch

jolanta.goluch@pm.mofnet.gov.pl

58 321 24 82

5

2206

II US w Gdańsku

Jolanta Adamowicz

jolanta.adamowicz@pm.mofnet.gov.pl

58 765 44 50

6

2207

III US w Gdańsku

Małgorzata Wałdoch

Katarzyna Majchrowska

malgorzata.waldoch@pm.mofnet.gov.pl

katarzyna.majchrowska@pm.mofnet.gov.pl

58 520 05 41

58 520 05 43

7

2208

I US w Gdyni

Dorota Pawłowska

dorota.pawlowska@pm.mofnet.gov.pl

58 765 46 21

8

2209

II US w Gdyni

Małgorzata Kasprzyk

Regina Linda

malgorzata.kasprzyk@pm.mofnet.gov.pl

regina.linda@pm.mofnet.gov.pl

58 765 48 96

58 765 48 16

9

2210

US w Kartuzach

Justyna Nowakowska

justyna.nowakowska@pm.mofnet.gov.pl

58 685 28 20

10

2211

US w Kościerzynie

Zenon Czarnowski

Agnieszka Kerlin

zenon.czarnowski@pm.mofnet.gov.pl

agnieszka.kerlin@pm.mofnet.gov.pl

58 680 89 35

58 680 89 22

11

2212

US w Kwidzynie

Marek Karatysz

marek.karatysz@pm.mofnet.gov.pl

55 641 37 41

12

2213

US w Lęborku

Jarosław Czarkowski

jaroslaw.czarkowski@pm.mofnet.gov.pl

59 863 76 75

13

2214

US w Malborku

Justyna Szczecińska

justyna.szczecinska@pm.mofnet.gov.pl

55 270 22 05

14

2215

US w Pucku

Andrzej Labudda

andrzej.labudda@pm.mofnet.gov.pl

58 774 24 78

15

2216

US w Słupsku

Małgorzata Broniek

malgorzata.broniek@pm.mofnet.gov.pl

59 844 74 49

16

2217

US w Sopocie

Joanna Kaczmarek

joanna.kaczmarek@pm.mofnet.gov.pl

58 555 46 73

58 555 46 74

17

2218

US w Starogardzie Gdańskim

Bogdan Kropidłowski

bogdan.kropidlowski@pm.mofnet.gov.pl

58 563 35 80

18

2219

US w Tczewie

Lucyna Kaiser - Kozyro

lucyna.kaiser-kozyro@pm.mofnet.gov.pl

58 532 90 23

19

2220

US w Wejherowie

Anna Dargacz

anna.dargacz@pm.mofnet.gov.pl

58 736 38 58

20

2221

US w Pruszczu Gdańskim

Alina Mamcarz

alina.mamcarz@pm.mofnet.gov.pl

58 773 71 26

21

2271

Pomorski US

Ryszard Bednarek

ryszard.bednarek@gdy.mofnet.gov.pl

58 774 08 11


Rejestr zmian