«Powrót

Deklaracja dostępności Pomorskiego Urzędu Skarbowego w Gdańsku

Deklaracja dostępności Pomorskiego Urzędu Skarbowego w Gdańsku

Deklaracja dostępności Pomorskiego Urzędu Skarbowego w Gdańsku

Informacja o dostępności architektonicznej dla osób niepełnosprawnych ruchowo:

Adres budynku: Pomorski Urząd Skarbowy w Gdańsku, ul. Żytnia 4/6, 80-749 Gdańsk.
Budynek Pomorskiego Urzędu Skarbowego w Gdańsku jest przystosowany do obsługi osób, które mają trudności w poruszaniu się.
Budynek usytuowany jest w dzielnicy Śródmieście, w ścisłym centrum Gdańska.
Do okolic Pomorskiego Urzędu Skarbowego w Gdańsku można dojechać samodzielnie lub środkami komunikacji publicznej.
Łatwy dojazd możliwy jest tramwajem numer 8, 9, 68 - przystanek: Chmielna  lub autobusem numer 106, 111, 138 - przystanek: Chmielna.

Budynek Pomorskiego Urzędu Skarbowego w Gdańsku jest położony przy ulicy Żytniej, która jest usytuowana prostopadle do ulicy Chmielnej. Na ulicy Żytniej nie ma chodnika, jest to ciąg pieszo-jezdny niewyposażony w ścieżki dotykowe naprowadzające osoby niewidome i słabowidzące.
Na terenie ulicy Żytniej, tuż przy wejściu głównym do budynku Pomorskiego Urzędu Skarbowego w Gdańsku wydzielone są dwa płatne miejsca postojowe oraz jedno stanowisko postojowe dla pojazdu uprawnionej osoby z niepełnosprawnością o obniżonej sprawności ruchowej oraz dla kierującego pojazdem przewożącego taką osobę.  

Drzwi wejściowe do budynku Pomorskiego Urzędu Skarbowego w Gdańsku są przystosowane do przejazdu wózka inwalidzkiego. Po wejściu do budynku po lewej stronie znajduje się stanowisko ochrony budynku. W miejscu tym można uzyskać niezbędne informacje jak poruszać się po budynku. W urzędzie  obowiązuje zasada, że pracownicy osobiście odbierają z punktu ochrony umówionych gości i klientów urzędu.

Dalsze przejście zabezpieczone jest przeszklonymi drzwiami ograniczonymi kontrolą dostępu, przez które może przejechać osoba na wózku, a następnie poruszać się po budynku - korytarzem w lewo lub w prawo. Za drzwiami po prawej stronie znajduje się winda, po lewej stronie na końcu korytarza Kancelaria urzędu.

W budynku nie ma oznaczeń w alfabecie Braille'a i oznaczeń w druku powiększonym dla osób niewidomych i słabowidzących. Urząd posiada pętlę indukcyjną, szkło powiększające oraz ramkę do podpisu dla osób słabowidzących. W Urzędzie istnieje możliwość skorzystania z usługi tłumaczenia na język migowy (PJM lub SJM) w czasie rzeczywistym za pomocą komunikatora internetowego.

Korytarze w budynku mają szerokość min. 150 cm, co umożliwia wymijanie się osób poruszających się na wózkach. Winda w budynku dostosowana jest do przewozu osób z trudnościami w poruszaniu się.
Na parterze budynku znajduje się toaleta przystosowana do osób z niepełnosprawnościami, poruszających się na wózkach.

Na terenie budynku znajdują się oznaczenia poszczególnych części budynku i informacje wizualne, które ułatwią poruszanie się po nim i umożliwią odnalezienie poszukiwanego pomieszczenia.

Do budynku i wszystkich jego pomieszczeń można wejść z psem asystującym i psem przewodnikiem.
 

Pliki do pobrania

bip

Informacje o publikacji dokumentu

 
Data utworzenia: 22.07.2020 Data publikacji: 22.07.2020 14:32 Data ostatniej modyfikacji: 20.11.2023 12:07
Autor: Dyrektor Izby Administracji Skarbowej w Gdańsku Osoba publikująca: Wioleta Działdowska Osoba modyfikująca: Wioleta Działdowska
Rejestr zmian