«Powrót

XVIII Ranking Izb Administracji Skarbowej i Urzędów Skarbowych Dziennika Gazety Prawnej

XVIII Ranking Izb Administracji Skarbowej i Urzędów Skarbowych Dziennika Gazety Prawnej

XVIII Ranking Izb Administracji Skarbowej i Urzędów Skarbowych Dziennika Gazety Prawnej

W pomieszczeniu stoją obok siebie laureaci rankingu.
W pomieszczeniu przy stolikach siedzą ludzie.
Przy mównicy stoi kobieta, druga siedzi obok na krześle. Za nimi stoją banery.
Kilka osób stoi obok siebie, trzy z nich trzymają certyfikaty. Za nimi stoją banery.
W pomieszczeniu stoją ludzie, wśród nich dwie kobiety podają sobie ręce. Dwie inne osoby trzymają certyfikaty.
  • Już po raz 18. redakcja Dziennika Gazety Prawnej (DGP) wybrała najlepsze izby administracji skarbowej i urzędy skarbowe w kraju.
  • Ranking został objęty patronatem honorowym Ministerstwa Finansów.
  • W uroczystości wręczenia wyróżnień laureatom, uczestniczyła zastępca szefa Krajowej Administracji Skarbowej Anna Chałupa.
Praca urzędów skarbowych z roku na rok się zmienia, dostosowujemy się do oczekiwań i potrzeb naszych klientów. Wdrażamy kolejne e-usługi Krajowej Administracji Skarbowej, a popularność tej formy załatwiania spraw podatkowych cały czas rośnie. Do uruchomionego w ubiegłym roku e-Urzędu Skarbowego zalogowano się już ponad 70 mln razy. Priorytety KAS to nie tylko pobór podatków, ale też wsparcie podatników i rozwijanie dialogu z biznesem. Naszym klientom oferujemy partnerską współpracę m.in. w ramach Programu Współdziałania – powiedziała zastępca szefa KAS Anna Chałupa.
 
Jak wybierano laureatów
Ranking został przygotowany przez redakcję DGP w oparciu o zestawienia statystyczne departamentów KAS w Ministerstwie Finansów. Autorzy rankingu oceniali jednostki KAS w dwóch kategoriach: efektywność i skuteczność. Urzędy skarbowe klasyfikowano w czterech grupach, biorąc pod uwagę wielkość zatrudnienia oraz właściwość podzielono je na: małe, średnie, duże oraz wyspecjalizowane. W odrębnym zestawieniu zostały ocenione izby administracji skarbowej. Przygotowano również klasyfikację generalną uwzględniającą miejsca zajęte przez poszczególne izby i urzędy w obu ocenianych kategoriach.
 
Wyróżnione urzędy skarbowe
W klasyfikacji małych urzędów skarbowych najlepszy okazał się Urząd Skarbowy w Nowym Dworze Mazowieckim, który został najwyżej oceniony w klasyfikacji generalnej i był najskuteczniejszym małym urzędem. Natomiast najbardziej efektywnym małym urzędem okazał się Urząd Skarbowy w Kolnie.
 
W grupie średnich urzędów skarbowych w klasyfikacji generalnej zwyciężył Urząd Skarbowy w Legionowie, który najwyżej oceniono również w kategorii skuteczność. Z kolei najbardziej efektywnym średnim urzędem okazał się Urząd Skarbowy w Łowiczu.
 
Wśród dużych urzędów skarbowych w klasyfikacji generalnej wygrał Urząd Skarbowy Warszawa-Bielany. W kategorii efektywność nagrodzono Drugi Urząd Skarbowy w Bielsku-Białej, a w kategorii skuteczność Urząd Skarbowy Warszawa-Bemowo.
 
Nagrody dla wyspecjalizowanych urzędów skarbowych przyznano Drugiemu Mazowieckiemu Urzędowi Skarbowemu w Warszawie (pierwsze miejsce w klasyfikacji generalnej i w kategorii skuteczność) oraz Drugiemu Śląskiemu Urzędowi Skarbowemu w Bielsku-Białej (w kategorii efektywność).
 
Wyróżniona izba administracji skarbowej
W klasyfikacji generalnej oraz w obu ocenianych kategoriach laureatem została Izba Administracji Skarbowej w Białymstoku.
 
Wszystkie sukcesy Krajowej Administracji Skarbowej nie byłyby możliwe bez zaangażowania, profesjonalizmu, odpowiedzialnej postawy pracowników i funkcjonariuszy, za co bardzo Państwu dziękuję. Gratuluję wyróżnionym w rankingu dyrektorom izb administracji skarbowej, naczelnikom urzędów skarbowych oraz pracownikom nagrodzonych jednostek KAS. Życzę kolejnych sukcesów i wyrazów uznania dla Państwa pracy – podkreśliła Anna Chałupa.