Informacja o dostępności architektonicznej dla osób niepełnosprawnych ruchowo:
Adres budynku: Pomorski Urząd Skarbowy w Gdańsku, ul. Żytnia 4/6, 80-749 Gdańsk.
Budynek Pomorskiego Urzędu Skarbowego w Gdańsku jest częściowo przystosowany do obsługi osób, które mają trudności w poruszaniu się.
Budynek usytuowany jest w dzielnicy Śródmieście, w ścisłym centrum Gdańska.
Do okolic Pomorskiego Urzędu Skarbowego w Gdańsku można dojechać samodzielnie lub środkami komunikacji publicznej.
Dojazd możliwy jest tramwajami - przystanek: Chmielna lub autobusami - przystanek: Chmielna.
Budynek Pomorskiego Urzędu Skarbowego w Gdańsku jest położony przy ulicy Żytniej, która jest usytuowana prostopadle do ulicy Chmielnej. Na ulicy Żytniej nie ma chodnika, jest to ciąg pieszo-jezdny niewyposażony w ścieżki dotykowe naprowadzające osoby niewidome i słabowidzące.
Na terenie ulicy Żytniej, tuż przy wejściu głównym do budynku Pomorskiego Urzędu Skarbowego w Gdańsku wydzielone są dwa płatne miejsca postojowe oraz jedno stanowisko postojowe dla pojazdu uprawnionej osoby z niepełnosprawnością o obniżonej sprawności ruchowej oraz dla kierującego pojazdem przewożącego taką osobę.
Drzwi wejściowe do budynku Pomorskiego Urzędu Skarbowego w Gdańsku są o szerokości umożliwiającej przejazd dla osób korzystajacych z wózka. W urzędzie obowiązuje zasada, że pracownicy osobiście odbierają wcześniej umówionych gości i klientów przy wejściu do budynku.
Dalsze przejście zabezpieczone jest przeszklonymi drzwiami ograniczonymi kontrolą dostępu, przez które może przejechać osoba korzystająca z wózka, a następnie poruszać się po budynku - korytarzem w lewo lub w prawo. Za drzwiami po prawej stronie znajduje się winda, po lewej stronie na końcu korytarza Kancelaria urzędu.
W budynku nie ma oznaczeń w alfabecie Braille'a i oznaczeń w druku powiększonym dla osób niewidomych i słabowidzących. Urząd posiada pętlę indukcyjną, szkło powiększające oraz ramkę do podpisu dla osób słabowidzących. W Urzędzie istnieje możliwość skorzystania z usługi tłumaczenia na język migowy (PJM lub SJM) w czasie rzeczywistym za pomocą komunikatora internetowego.
Korytarze w budynku mają szerokość min. 150 cm, co umożliwia wymijanie się osób poruszających się na wózkach. Winda w budynku dostosowana jest do przewozu osób z trudnościami w poruszaniu się.
Na parterze budynku znajduje się toaleta przystosowana do osób z niepełnosprawnościami i korzystających z wózka.
Na terenie budynku znajdują się oznaczenia poszczególnych części budynku i informacje wizualne, które ułatwią poruszanie się po nim i umożliwią odnalezienie poszukiwanego pomieszczenia.
Do budynku i wszystkich jego pomieszczeń można wejść z psem asystującym i psem przewodnikiem.