«Powrót

Deklaracja dostępności architektonicznej Urzędu Skarbowego w Pruszczu Gdańskim

Deklaracja dostępności architektonicznej Urzędu Skarbowego w Pruszczu Gdańskim

Deklaracja dostępności architektonicznej Urzędu Skarbowego w Pruszczu Gdańskim

Informacja o dostępności architektonicznej dla osób niepełnosprawnych ruchowo:

Adres budynku: Urząd Skarbowy w Pruszczu Gdańskim, ul. Ignacego Łukasiewicza 2, 83-000 Pruszcz Gdański.
Gmach Urzędu jest przystosowany do obsługi osób, które mają trudności w poruszaniu się.Budynek usytuowany jest w południowej części miasta pomiędzy ulicami Gen. Władysława Sikorskiego a Feliksa Nowowiejskiego, ok. 500 m od drogi krajowej nr 91.

Do Urzędu można dojechać samodzielnie lub środkami komunikacji publicznej.
Łatwy dojazd z centralnej części miasta możliwy jest autobusem ZTM Gdańsk nr 107 oraz 132.

Do wnętrza budynku prowadzą dwa wejścia: wejście główne od strony Ignacego Łukasiewicza oraz wejście od tyłu budynku (należy obejść budynek od strony północnej), gdzie znajduje się również podjazd dla wózków inwalidzkich. Chodniki prowadzące do wejścia nie są wyposażone w ścieżki naprowadzające dla niewidomych/słabowidzących.

W pobliżu urzędu znajdują się miejsca parkingowe – w ciągu ulicy Gen. Władysława Sikorskiego oraz w ciągu ul. Ignacego Łukasiewicza, w tym również jedno oznaczone miejsce postojowe przeznaczone dla osób z niepełnosprawnościami.
Tuż za wejściem głównym do budynku znajduje się ekran LCD, na którym wyświetlane są informacje o rodzajach spraw załatwianych przy poszczególnych stanowiskach na Sali Obsługi, znajdującej się po prawej stronie na końcu korytarza. Wchodząc tylnym wejściem należy kierować się na lewo do Sali Obsługi.
Schody prowadzą do części budynku z kontrolą dostępu. Każdorazowo należy uzgodnić z pracownikiem ochrony możliwość wejścia do tej części budynku. Zwyczajowo sprawy z udziałem Podatników załatwiane są na parterze w wyznaczonych do tego celu pomieszczeniach, położonych tuż przy Sali Obsługi na parterze budynku.
W budynku nie ma oznaczeń w alfabecie Braille'a i oznaczeń w druku powiększonym dla osób niewidomych i słabowidzących. Urząd posiada pętlę indukcyjną, szkło powiększające oraz ramkę do podpisu dla osób słabowidzących. W Urzędzie istnieje możliwość skorzystania z usługi tłumaczenia na język migowy (PJM lub SJM) w czasie rzeczywistym za pomocą komunikatora internetowego.

Korytarze w budynku mają szerokość min. 150 cm, co umożliwia bezproblemowe wymijanie się osób poruszających się na wózkach.
Budynek nie posiada windy. Toaleta obok tylnego wejścia jest przystosowana do potrzeb osób z niepełnosprawnościami poruszających się na wózkach.

Do budynku i wszystkich jego pomieszczeń można wejść z psem asystującym i psem przewodnikiem.

Pliki do pobrania

bip

Informacje o publikacji dokumentu

 
Data utworzenia: 22.07.2020 Data publikacji: 28.07.2020 08:47 Data ostatniej modyfikacji: 20.11.2023 12:15
Autor: Dyrektor Izby Administracji Skarbowej w Gdańsku Osoba publikująca: Wioleta Działdowska Osoba modyfikująca: Wioleta Działdowska
Rejestr zmian