«Powrót

"Hazard nie daj się wciągnąć” - za półmetkiem projektu

"Hazard nie daj się wciągnąć” - za półmetkiem projektu

"Hazard nie daj się wciągnąć” - za półmetkiem projektu

Funkcjonariusz Służby Celno-Skarbowej stoi przed dużym ekranem. Na ekranie automaty do gier hazardowych. W lewym górnym rogu logo Krajowej Administracji Skarbowej.
Dwie kobiety stoją na tle dużego ekranu. Na ekranie prezentacja dotycząca hazardu. W lewym górnym rogu logo Krajowej Administracji Skarbowej.
  • 7 miesięcy pracy trenerów pomorskiej KAS w szkołach
  • Ponad 120 placówek i 300 przeprowadzonych lekcji

Już siedem miesięcy akcji za nami. Do Izby Administracji Skarbowej w Gdańsku zgłosiło się ponad 150 szkół podstawowych i ponadpodstawowych zainteresowanych przeprowadzeniem lekcji. Od początku października ubiegłego roku, pomimo trudnego okresu spowodowanego pandemią, trenerzy pomorskiej KAS prowadzą zajęcia edukacyjne. Dotychczas nasi trenerzy byli w ponad 120 szkołach i przeprowadzili ponad 300 lekcji.

Nikogo nie trzeba przekonywać jak ważna jest wiedza i świadomość zagrożeń, z  którymi  możemy się spotkać w życiu codziennym. Szczególnie istotne jest to również dla młodych pokoleń wkraczających w dorosłe życie. Narażeni na różnego rodzaju uzależnienia czy nałogi często nie zdają sobie sprawy z faktu, że może ich to dotyczyć oraz jak łatwo banalna i przypadkowa sytuacja może stać się początkiem problemu. Właśnie z tego powodu Krajowa Administracja Skarbowa uruchomiła w ubiegłym roku już trzecią edycję akcji edukacyjnej  „Hazard – nie daj się wciągnąć" .  Akcja cieszy się dużym zainteresowaniem i spotyka się z pozytywnym odbiorem  kadry pedagogicznej.

„Dzięki przekazanym informacjom uczniowie uzyskali wiedzę na temat regulacji prawnych dotyczących rynku gier hazardowych w Polsce oraz działań Służby Celno-Skarbowej zmierzających do ograniczania zjawiska nielegalnego hazardu. Uczniowie z dużym zainteresowaniem uczestniczyli w zajęciach, w trakcie których poznali także uzależniającą stronę hazardu oraz konsekwencje prawne wynikające z udziału w nielegalnych grach" – przekazał Lech Raś, Dyrektor Akademickiego Liceum Ogólnokształcącego przy Wyższej Szkole Inżynierii Gospodarki w Słupsku. Z kolei Anna Niemczynowicz - pedagog w I Akademickim Liceum Ogólnokształcącym w Gdyni dodaje „Bardzo ważna akcja. "Hazard- nie daj się wciągnąć!". To cenne wsparcie dla pracy wychowawczej i profilaktycznej szkoły. Zajęcia zostały przyjęte z zainteresowaniem przez młodzież. Jestem przekonana, że spotkanie uwrażliwi młodych ludzi na problemy hazardu i uzależnienia. Projekt świetnie przygotowany i poprowadzony przez prawdziwych fachowców znających się na problemie".

Nadrzędnym celem przedsięwzięcia jest przede wszystkim zwrócenie uwagi na problemy, które wynikają z nadmiernego korzystania z gier wśród dzieci i młodzieży, takie jak uzależnienie, problemy finansowe czy wyizolowanie społeczne. Chcemy też pokazać z jakim ryzykiem wiąże się rozpowszechnianie gier online z elementami hazardu i typowych gier hazardowych. W województwie pomorskim akcji patronuje Kuratorium Oświaty w Gdańsku.