«Powrót

Kolejne nielegalne salony hazardowe zlikwidowane

Kolejne nielegalne salony hazardowe zlikwidowane

Kolejne nielegalne salony hazardowe zlikwidowane

Automat do gier hazardowych
  • Funkcjonariusze pomorskiej Służby Celno-Skarbowej ujawnili trzy nielegalne salony gier hazardowych w Tczewie.
  • Mundurowi zabezpieczyli łącznie 22 automaty.

Funkcjonariusze Pomorskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Gdyni wkroczyli jednocześnie do trzech lokali znajdujących się w Tczewie. W każdym przypadku mundurowi musieli użyć siły, aby dostać się do środka. Po wejściu potwierdziły się przypuszczenia – odbywały się tam nielegalne gry hazardowe.

W wyniku prowadzonych czynności mundurowi zabezpieczyli 22 automaty oraz środki pieniężne przeznaczone na wypłaty wygranych. Pomorski Urząd Celno-Skarbowy będzie prowadził dalsze działania w celu ujawnienia innych osób biorących udział w nielegalnym procederze.

Warto dodać, że za organizatora gier hazardowych można uznać każdego, kto czerpie z tego korzyści, zarówno właściciela automatu, jego dzierżawcę jak i wynajmującego miejsce pod automat.

Wobec dwóch osób uczestniczących w grach zostały wszczęte postępowania karne skarbowe. Należy podkreślić, że odpowiedzialność ciąży nie tylko na organizatorach. Granie na urządzeniach bez zezwolenia również jest przestępstwem.

Video

Deskrypcja tekstowa:
Tablica początkowa: Kolejne nielegalne salony hazardowe zlikwidowane
Trzech funkcjonariuszy Służby Celno-Skarbowej próbują dostać się do pomieszczenia pod schodami. Funkcjonariusze wchodzą do słabo oświetlonego pomieszczenia. Jeden z funcjonariuszy młodem uderza w drzwi. Maszyna do gier hazardowdowych stoi w pomieszczeniu.Samochód ciężarowy do którego ładowane są automaty do gier. Obok stoją funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej.
Tablica końcowa z logo Krajowej Administracji Skarbowej - gov.pl/kas